Stránky

sobota 30. júla 2016

HAPPY DAY layout

Témou júlovej challenge na blogu Pretty Papers  sú motýle a tie sú na layoutoch obľúbeným prvkom. Já osobne ich tiež občas použijem väčšinou ako doplnok stránky, ale pre tento krát som sa rozhodla, že bude hlavným (ústredným) motívom na stránke. Materiál, ktorý mi na tento layout prišiel veľmi vhod je nová kolekcia od Simple Stories Sunshine & Happiness, ktorá je plná úžasných farieb.Tu je materiál, ktorý som na stránku použila: samolepky, ozdobné brads, sadu papierov, pigmentové farbygelatos, orezávač/skalpel, ihlu a niť. Ako podklad používam poslednou dobou čím viac biele štvrťky (čo mi pripomína, že už mám len pár posledných kusov a mala by som ich doobjednať :)


V tom tvorivom procese sa vždy zabudnem, že by som mala zdokumentovať postup práce. Spomeniem si až keď je stránka skoro hotová :-) Snáď mi to odpustíte. Postup vám aspoň slovne opíšem.


Ako prvé som si  na čistú štvrťku predkreslila motýľa, ktorého som následne skalpelom vyrezala. Výrez motýľa som podlepila farebnými pruhmi papiera. Tým bol základ pripravený.Pomocou Gelatos farieb som urobila okolo farebné fľaky, snažila som sa použiť farby, ktoré boli na papieroch aby spolu všetko ladilo. Použila som aj razítko motýlika, ktoré som namáčala do farieb a potom otlačila.


Ako ďalšie prišlo na radu vyšívanie. Pomocou šidla som si urobila z vonkajšej strany motýľa dierky a ručne ho obšila. Zvýraznila sa tak línia a tvar motýľa tak lepšie vynikol.

A už ostalo len stránku dozdobiť. Použila som výseky, samolepky, ktoré som rôzne prikladala až dovtedy kým som nebola spokojná. A tu je výsledná stránka v celej svojej podobe. Čo na ňu hovoríte??? Ja som si tie farby úplne zamilovala.To je odo mňa pre dnešok všetko. 
Krásny deň Vám želám. 

IVA

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára